Czy warto inwestować kapitał w mieszkanie?

Czy warto inwestować kapitał w mieszkanie?

Posiadanie mieszkania zaspokaja podstawowe potrzeby człowieka. Dlatego też rynek nieruchomości w naszym kraju rozwija się bardzo szybko. Notuje się rekordy sprzedażowe osiągane przez firmy deweloperskie. W roku 2014 rozpoczął się ogromny wzrost w zakresie powstawania nowych mieszkań. Rok 2016 to rozpoczęcie budowy ponad 83000 mieszkań.

Niestety coraz mniej osób stać na kupno własnej nieruchomości z powodu utrudnionego dostępu do kredytów hipotecznych. Z tej przyczyny wzrasta liczba konsumentów chcących posiadać i wynajmować mieszkania. Zyski z wynajmu mieszkań są wyższe niż odsetki od obligacji, czy lokat w banku. Mnogość nieruchomości na rynku powoduje, że wielu inwestorów indywidualnych zainteresowanych zakupem mieszkania, ma trudność z podjęciem decyzji, gdzie ulokować kapitał.

Najważniejszą sprawą jest szczegółowe sprawdzenie stanu technicznego i prawnego interesującej nieruchomości. Podejmując decyzję o zakupie mieszkania, staje się przed koniecznością dokonania wielu wyborów. Należy więc cały ten proces dokładnie przemyśleć, by podjąć odpowiednie decyzje. Zabezpieczy to przed wieloma czyhającymi niespodziankami. Warto odpowiednio przygotować się do zakupu nieruchomości, aby wymarzone mieszkanie spełniło pokładane w nim nadzieje.